zestaw kosmetyków damskich

Jakie kosmetyki do skóry tłustej?

Posted On
Posted By Daniel

Nie od dziś wiadomo, że cera tłusta jest wyjątkowo trudna w pielęgnacji. Problemem jest zazwyczaj nie tylko nadmiar sebum, ale również przebarwienia oraz stany zapalne skóry. Na szczęście, starannie dobrany zestaw kosmetyków damskich ze sklepu Bee pomoże uporać się ze wszystkimi tymi problemami. Najlepiej inwestować w preparaty o naturalnych składach. Przed dokonaniem zakupu, koniecznie sprawdźmy więc to, jakie substancje aktywne zostały wymienione na etykiecie produktu.

Postaw na odpowiednie oczyszczenie

Przedstawicielki płci pięknej posiadające cerę tłustą powinny bez wątpienia postawić na odpowiednie oczyszczenie skóry. Nie wolno więc zapomnieć o zakupieniu żelu, przy pomocy którego usuniemy powierzchowne zanieczyszczenia cery. Takie żele będą nadawały się do stosowania zarówno rano, jak i wieczorem. Wydaje się, że nie powinny jednak zawierać intensywnie działających substancji myjących, bo te mogą doprowadzić do nadprodukcji sebum. Zainwestować należy również w peeling. Można postawić na ten enzymatyczny, który oczyści cerę jednocześnie jej nie podrażniając. Jeśli chodzi zaś o maseczki, najlepiej sprawdzą się te na bazie glinek. Szczególnie pomocna może okazać się glinka zielona.

Nawilżaj i chroń przed podrażnieniami

Cera tłusta powinna być również odpowiednio nawilżana. Warto więc zdecydować się na zakupienie kremu o lekkiej, nieobciążającej cery konsystencji. Pomóc może ten bogaty w naturalne olejki oraz oczywiście ekstrakty pochodzenia roślinnego. Taki krem powinien posiadać działanie rozjaśniające, przeciwzapalne i odżywcze. Doskonale byłoby postawić także na tonik. W jego roli idealnie sprawdzi się hydrolat, na przykład ten z róży damasceńskiej. Hydrolat z zielonej herbaty także może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Kosmetyków nawilżających należy używać codziennie. W przeciwnym bowiem razie efekty mogą nie być zbyt satysfakcjonujące. Jeśli chodzi o tonik, można przemywać nim skórę rano oraz wieczorem.

 

Related Post